kwietnia 28, 2023

Jemy zdrowo na wsi i w mieście - recenzja


"Jemy zdrowo na wsi i w mieście" to już trzecia pozycja kulinarna trójki przyjaciół. Znajdziesz w niej przepisy, które wymyśliła i skomponowała Barbora H. Wszystkie potrawy ugotowała i pięknie sfotografowała Barbora L. Za to Petr wszystkie dania skonsumował, ponieważ uwielbia próbować, zwłaszcza nowych połączeń smakowych.

Książka nie jest jednak tylko ich dziełem. Do jej tworzenia młodzi ludzie zaprosili swoich czytelników, którzy zostali poproszeni o wyrażenie opinii, co chcieliby w niej znaleźć. Odwiedzali ich w czeskich miastach i wsiach, gdzie wspólnie testowali przepisy. Oprócz inspiracji przepisowych, przywieźli z tych wycieczek i spotkań z mamami, babciami, parami i studentami mnóstwo pozytywnych wrażeń, a także niepowtarzalną atmosferę każdej kuchni, w której gotowali.

Zanim książka trafiła w ręce polskich czytelników, autorzy przygotowali najpopularniejsze potrawy kuchni polskiej, ale w wersji light.

Zapraszam Cię do odwiedzenia strony >>jemy zdrowo<< i zapoznania się ze zdrowymi i prostymi przepisami :)Przejdźmy do szczegółów!

"Jemy zdrowo na wsi i w mieście" to ponad 200 smacznych stron! 120 przepisów zostało podzielonych na 8 rozdziałów:

 1. Leniwe śniadania
 2. Szybkie dania do pudełka
 3. Warzywa w roli głównej
 4. Mięso na celowniku
 5. Słodycze to nie grzech
 6. Z wizytą u babci
 7. Spotkanie z przyjaciółmi
 8. Weekend w kuchni
Przepisy z tej pozycji kulinarnej skierowane są do wszystkich, również do osób, które dopiero zaczynają zabawę w gotowanie. Przy każdym daniu znajdziesz określenie stopnia trudności przygotowania i ilość porcji. Tutaj właśnie trzeba się na chwilę zatrzymać i bić ogromne brawa autorom. Podkreślają oni, że zdrowe odżywianie to nie tylko jakość, ale również ilość spożywanych posiłków. Kładą oni nacisk na racjonalne porcje dostosowane do indywidualnych zapotrzebowań. Czy nie chodzi o to, by zaspokoić głód i po jedzeniu czuć się po prostu dobrze? Zdecydowanie tak!
Każdy przepis opatrzony jest także czasem potrzebnym do przygotowania oraz symbolami dań wegetariańskich, wegańskich czy bezglutenowych.
Przy każdym przepisie znajduję się informacja o wartościach odżywczych przypadających na 1 porcję czy sztukę.

Wszystkie receptury w książce są proste i szybkie w przygotowaniu. Większość z nich przyrządzisz w maksymalnie 30 minut. O to właśnie chodzi w dzisiejszym zabieganym świecie! :) Pozycja pełna zdrowych, smacznych przepisów, a do tego takich, nad którymi nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni powinna znaleźć się w każdym domu.

Ja postanowiłam przygotować przepis z użyciem szpinaku. Akurat miałam go w lodówce i czekał na jakiś zdrowy przepis. Orientalną zupę szpinakową z "Jemy zdrowo na wsi i w mieście" upichciłam w 15 minut! Czy nie wygląda smakowicie? Przepis zachęcił mnie do eksperymentowania z przyprawami, ponieważ zupy szpinakowej jeszcze nigdy nie jadłam w orientalnym wydaniu, a to niebo w gębie! Bardzo polecam :)
Czy znasz może dwie poprzednie książki od Jemy Zdrowo? Ja już znam i Tobie także polecam zapoznać się z nimi!
Tom pierwszy "Jemy zdrowo - szybko i prosto" to głównie lekkie i zdrowe dania główne, orzeźwiające sałatki i desery.
W tomie drugim "Jemy zdrowo i smacznie" więcej jest za to śniadań na słono i sycących zup.


* Post powstał we współpracy reklamowej z JEMYZDROWO.PL
1 komentarz:

 1. Co do samej organizacji spotkań, to polecam poczytać - http://event-live.pl/
  Macie tam sporo konkretów. Czasami wręcz banałami można sporo odmienić.

  OdpowiedzUsuń